0216 479 67 07 - 0553 173 36 32 - info@maltateknikservis.com
Klima Montaj Servisi

Klima Montaj Servisi

Ülkemizde yeni yeni tercih edilen klimalar çevre dostu olmanın yanında özellikle serinlemek amacıyla tercih edilen bir cihazdır. Her alan için rahatlıkla tercih edilebilen klima yaz ve kış uygulaması sayesinde ekonomik faturaların gelmesine de olanak sağlar. Klima alacağınız firmaların birçoğu montaj hizmeti de sunmak zorundadır. Klima montajı için yetkili kişiler tarafından yürütülen bu işlemlerin tamamı belli eğitimler alındığı takdirde mümkün hale gelir.

Klima Montaj Servisi

Ülkemizde yeni yeni tercih edilen klimalar çevre dostu olmanın yanında özellikle serinlemek amacıyla tercih edilen bir cihazdır. Her alan için rahatlıkla tercih edilebilen klima yaz ve kış uygulaması sayesinde ekonomik faturaların gelmesine de olanak sağlar. Klima alacağınız firmaların birçoğu montaj hizmeti de sunmak zorundadır. Klima montajı için yetkili kişiler tarafından yürütülen bu işlemlerin tamamı belli eğitimler alındığı takdirde mümkün hale gelir. Bu konuda uzman kişiler olması zorunludur. Klimanın montaj yapılacağı yerin önemi ise klima kullanımının daha sağlıklı olması açısından önemlidir. Yanlış bir noktaya montaj yapılan klima istenilen sağlayamaz. Bulunduğunuz şehrin iklim koşullarına ve klimanın kullanılacağı alanın genişliğine göre tercih edilen bu cihazlarda doğru montaj çok önemlidir. Garanti hizmetinin devam edebilmesi açısından da cihazı aldığınız firmanın kurulum yapması gerekecektir.

Doğru Klima Montajı

Klimanın garanti kapsamında olabilmesi için bu konuda uzman kişilerin montaj işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Genellikle bina dış cephesine monte edilen motor kısmı hava alabilir olması önemlidir. Motorun herhangi bir hava koşulundan etkilenmesi mümkün değildir. Garanti olsun diye ya da deforme olmaması açısından motorun bulduğu yere uygun bir koruyucu da taktırılabilir. Tamamen özel isteğinize bağlı yaptıracağınız bu koruma kullanım süresinde de etkili olacaktır. Sadece motor kısmının üstüne ve iki yanına yapılması belli bir mesafede boşluk kalması çok önemlidir. Doğru klima taşıma yapacak teknisyenlerin garanti bir işlem yapacağından emin olabilirsiniz. Alanında uzman teknisyenler ile hizmet veren işletmelerden klima almanız ilerde yaşanılacak sorunları en aza indirgeyecektir. Klima yaz veya kış fark etmeksizin çalıştığı zaman motor borusundan pis suyu akıtmak zorunda kalır. Bu nedenle de drenaj hattı klimanın kullanımı için şarttır. Klimaların montajı sırasında direk insanlara temas etmemesi de çok önemlidir. Aksi takdirde sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Klima Sökme Takma Nasıl Yapılmalıdır?

Klimanın montaj edileceği yerin direk güneş ışığı almaması gerekir. Yerleştirilecek bölgenin bulunduğu yerde yüksek frekans yayan cihazlar kesinlikle olmamalıdır. Olması durumda elektrik devre arızaları meydana gelebilir. Klima montajı nasıl yapılmalıdır sorunuzun cevabını firmalara bırakmalısınız. Klima ve klima motorunun takılacağı yerin seçimi tamamen teknisyenlere bırakılmalıdır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda takılacak cihaz ilerde ciddi sorunlara neden olabilir. Gerek sağlık sorunları gerek klimanın ömrü açısından doğru seçimi firma çalışanlarına bırakmakta fayda vardır. Klima ve motorunun gerektiğinde de-monte edileceği göz önünde bulundurularak yerleştirilme yapılmalıdır. En büyük sorunlardan birisi de dış cepheye yerleştirme olmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda kolayca müdahale edilebilecek noktalar olursa yetkili servisler de bu konuda zorlanmadan işlerini yapabilirler.

Klima Montaj Servisi

Klima montajı için firma arayışına girmenize gerek yoktur. Genellikle klimayı aldığınız firmalar bu hizmeti size en iyi şekilde sunmaktadır. Klima montaj servisi klimanın kurulumundan ve garanti süresinin başlamasından sorumludur. Bu nedenle de bir işletmeden klima alırken montaj servisinin olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Klima montajı sırasında klima ve motorunun eğik olmaması çok önemlidir. İç mekânda kullanılacaksa tavana yakın yerlerde olmalıdır. Klimanın pervaneleri serinletme ve ısıtmayı rahatlıkla kullanıcılarına hissettirmektedir. Bu nedenle klimanın duvarın orta kısmında ya da insan boyunda olması son derece yanlıştır. Eğer ki kurumsal bir firmadan klima temin ettiyseniz size her konuda yol gösterecektir. Klima montaj ücreti acil olarak da müşterilerine hizmet vermektedir. Özellikle yaşadığınız şehirde iklim koşullarına uygun olarak ısınma ve serinleme için klima tercih ettiyseniz acil servislerin katkısı çok önemlidir. Yaz aylarında klima kullanımı en çok Ege ve Akdeniz bölgesinde görülmektedir. Sıcağın tam ortasında klimanın arızaya geçmesi demek geçmeyen zaman demektir. Bu durumda devreye giren acil montaj servisi klima arızalarına da destek vermektedir. Serinlemek için bir klima aldıysanız acilen takılması için firmaya talep oluşturmanız da yeterlidir. Klimalar doğru kullanım yapıldığı sürece çok sık arıza veren bir cihaz değildir. Arıza vermesi durumunda da alanında uzman firmaları tercih etmelisiniz. Garanti süresi boyunca montaj yapan firmanız dışında başka bir firmaya kesinlikle güvenmemelisiniz. Bilmediğiniz firmanın yapacağı en ufak bir servis hizmeti garanti süresinin sonlanmasına neden olabilir. Aşırı nem olan noktalara yerleştirilen klimalar beklenilen performansı gösteremez. Klima montaj servisi için yetkili olan firmanın en doğru ve en yüksek performansta klimanın çalışmasını sağlayabilmesi için montaj yerini iyi belirlemesi gerekir.

Klima Montajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hava akışını engellemeyen her nokta montaj için idealdir. Klima demontaj ve montajı sırasında içerdeki havanın rahatça açık havaya yayılabileceği bir yer seçilmelidir. İç mekânda yerleştirilecek noktanın kör nokta olması da daha sağlıklı kullanım için gereklidir. Klima montajı demonte den daha önemlidir. Mutlaka yetkili servis desteği alınmalıdır. Cihazın istenilen verimde kullanılabilmesi için en doğru yere montaj yapılmak zorundadır. Yanlış yere yapılan montaj klimanın kullanım ömrünü azaltıp sık sık arızaya neden olacaktır. Aynı zamanda beklenen elektrik faturasından daha fazla faturalar ile karşılaşılacaktır. Klima motorunun montajı sırasında konsol üzerine kauçuk takozlar yerleştirilmelidir. Bu da daha sabit bir duruş sergileyecektir. Klimanın montajının yapılacağı noktanın doğru seçiminden sonra klima montajı da sağlam bir şekilde yapılmalıdır. Askı aparatların sağlamlığından emin olduktan sonra klima montajı daha garanti olacaktır. Klima montajı sırasında bazı müşteriler istedikleri nokta dışında bir yere klima takılmasını onaylamazlar. Bu durumda yetkili servis müşterinin istediği doğrultusunda montaj yapıldığına dair garanti belgesine not düşüp müşteri imzası almalıdır. İlerde oluşabilecek her türlü arızalarda bu ayrıntı göz önünde bulundurulacaktır. Direk zemine monte edilmesi de sakıncalıdır. Klimanın asılacağı noktanın klima ve motorunun ağırlığını çekebilecek özellikte olması gerekir.

Klima Montajı Sonrası

Klima montajından sonra müşteri bilgilendirmesi yine yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Kullanımı müşteriye düşen bakım konuları sözlü olarak aktarıldığı gibi görsel olarak da birkaç kere gösterilir. Müşteri verilen talimatlara göre kullanım gerçekleştirir. Günümüzün en önemli ısınma ve serinleme cihazları arasında yer alan klimalar kullanımı bir o kadar basit cihaz grubundadır. Gerekli talimatlara göre kullanım gerçekleştirildiği sürece montaj sonrası arıza vermesi beklenmez. Bakımlarının en az yılda en fazla yılda iki defa olması da çok önemlidir. Klima motorunda olması gereken klima gazı daha sağlıklı ve verimli bir çalışma için önemlidir. İç mekânda kullanılmasından kaynaklı size düşen temizliklerinin de ihmal edilmemesi gerekir. Kolayca sökülen peteklerin duru su ile yıkanıp ardından kuruduktan sonra takılması petek gözlerinin tıkanmaması ve yüksek performans sergilemesi amacıyla önemlidir. Toz ve yağ miktarının fazla olduğu noktalarda klima kullanımı yaparken mutlaka temizliğine daha fazla dikkat edilmelidir. Beklentilerinizi karşılayabilecek istediğiniz özellikleri barındıracak klima mutlaka bilen bir kişiden destek alındığı takdirde etkili olacaktır. Bilmediğiniz bir markayı ya da size garanti süresini kısıtlı tutan markaları tercih ettiğiniz sürece cebiniz zarar görecektir. Klima da dikkat edilmesi gereken cihazlar grubundadır. Bakımlarının aksatılması ilerde daha ciddi sorunlara neden olacaktır. Alanında uzman yetki verilmiş firmalardan hizmet almanız olası bir tehlikeyi de ortadan kaldıracaktır.
MALTA TEKNİK SERVİS Merkez Mah. Gülseren Sk. No:2/4 D:7 Çekmeköy / İstanbul 0553 173 36 32 - 0552 644 64 22 0216 479 67 07 - info@maltateknikservis.com
Klima Montaj Servisi